22-11-2025 - Snowboarden, Nieuws

Jones Howler review

De Jones Howler is een directioneel freeride/all-mountain board dat duidelijk is ontworpen voor rijders die graag met precisie en snelheid de berg afgaan. Het eerste dat opvalt, is hoe stabiel en gecontroleerd het board aanvoelt, zelfs bij hogere snelheden. Je moet daarvoor wel wat skills hebben. Met name de achterkant heeft wat meer druk nodig om de rail erin te houden. Geen probleem voor de gevorderde snowboarder bent maar als je je bochtentechniek nog niet helemaal beheerst kan ie wat ‘glipperig’ aanvoelen aan de achterkant. Maar met de juiste techniek kun je er prima mee carven. Je kan wel merken dat het board is ontworpen door pro’s zoals Garret Warnick en Victor De Le Rue.

De lichte taper en de directionele vorm zorgen ervoor dat de neus vanzelf omhoog wil komen in poeder, waardoor je zonder veel moeite door diepe sneeuw surft. Dit maakt de Howler inzetbaar op zowel de piste en daarnaast. En helemaal als freestyleboard voor in de poedersneeuw. De landing na een sprong in de poedersneeuw vangt het board prima op en je rijdt verder met veel controle.

Een klassieke camber over de volledige lengte geeft de Howler een zeer directe respons. Je voelt goed waar je kanten zitten, en de pop is krachtig en explosief. Dat maakt het board ideaal voor rijders die graag technisch rijden, met veel nadruk op carve-bochten, snelheid en controle. Het is niet zo vergevingsgezind als een rocker-profiel, maar voor wie dat actieve rijgedrag zoekt, voelt het juist geweldig. De kanten-grip op hardpack is goed, waardoor je ook op dagen met minder sneeuwkwaliteit stevig kunt en moet blijven pushen.

De Power Core houten kern van bamboe, paulownia en populier en de Koroyd-laag geeft de Howler een opvallende combinatie van lichtgewicht, controle en levendigheid. Het board voelt nooit log of zwaar aan, zelfs niet op lange dagen of tijdens veel traverseren. De carbon met natuurlijke vlas-vezels stringers maken het geheel torsiestijf, waardoor het board bij hoge snelheid koersvast blijft, maar dankzij het gebruik van flax blijft het niet té stijf of nerveus. Waar veel boards met carbon de neiging hebben om trillingen over te brengen naar je benen, merk je bij de Howler dat de vibraties juist mooi gedempt worden, ook door het gebruik van Koroyd. Bij de tip en tail merk je de subtiele 3D-contour, waardoor het insturen van bochten soepeler gaat en je minder snel een edge “pakt”. Ook in poeder draagt die contour bij aan extra float en gemak, waardoor de neus boven de sneeuw blijft zonder dat je overdreven in de achterste binding hoeft te hangen.

De sintered 8000-base is precies wat je verwacht van een high-end Jones-board: snel, duurzaam en wax-vriendelijk. Je merkt dat de Howler goed accelereert in vlakke stukken en dat de snelheid makkelijk behouden blijft, wat vooral op slechte sneeuw-dagen een groot pluspunt is.

In de praktijk voelt de Howler als een board dat uitnodigt om harder, vloeiender en technischer te rijden. Op steile faces kun je agressief carven en stevig insturen zonder dat het board instabiel wordt. In variabele sneeuw blijft het verrassend gecontroleerd, mede dankzij de demping in de neus. In poeder gedraagt het board zich speels en licht, zonder het ultieme surfgevoel van een dedicated pow-shape te claimen, maar meer dan genoeg om grote grins-runs te maken.

Het is vooral een board voor gevorderde tot expert rijders die hun techniek willen benutten en verfijnen. Beginners zullen het eerder als te veeleisend ervaren, en pure parkrijders vinden misschien niet het speelse twin-gevoel waar ze naar op zoek zijn. Maar voor freeriders, all-mountain shredders en iedereen die houdt van snelheid, carve-kracht en een levendig maar gecontroleerd boardgevoel, is de Jones Howler een bijzonder sterk en veelzijdig model. Er is ook een damesmodel van de Howler.

Verkrijgbare maten: 152, 155, 157W, 158, 160W, 161 en 163W

Prijs € 669,95

www.jonessnowboards.com

 van