22-11-2024 - Skiën, Nieuws, Leesvoer

Protest Sportswear ondersteunt Stichting Wintersport Gehandicapten via het Protest FUN(D)

Stichting Wintersport Gehandicapten (SWG) is geselecteerd als ontvanger van de donatie voor het derde kwartaal van 2024 via het Protest FUN(D) en is dankbaar voor deze steun. Met deze donatie wordt bijgedragen aan het uiteindelijke doel: de aanschaf van drie nieuwe Dynamique-zitski’s, waardoor kinderen en volwassenen met een lichamelijke beperking de unieke ervaring van wintersport kunnen beleven. Deze donatie ondersteunt de missie van beide organisaties om wintersport toegankelijk te maken voor iedereen, ongeacht fysieke beperkingen. 

Stichting Wintersport Gehandicapten (SWG), een Nederlandse stichting, zet zich al meer dan 30 jaar in om wintersport toegankelijk te maken voor mensen met een lichamelijke beperking. Met speciaal aangepaste zitski’s kunnen deze skiërs genieten van wintersport, zowel zelfstandig als onder begeleiding. 

Stichting Wintersport

Mark Boeren, Voorzitter Stichting Wintersport Gehandicapten: ”De financiële steun vanuit het Protest FUN(D) levert een grote bijdrage in de aanschaf van drie nieuwe Dynamique-zitski’s aanschaffen. Onze huidige zitski’s zijn meer dan 15 jaar oud en voldoen niet meer aan de moderne eisen van veiligheid en technologie. De nieuwe zitski’s bieden geavanceerde technologie, waardoor beginnende en beperkte skiërs nog beter ondersteund worden bij het zelfstandig skiën. Deze aanschaf waarborgt de toegankelijkheid van wintersport voor mensen met een lichamelijke beperking voor de komende 15 jaar.” 

De nieuwe zitski’s zijn geschikt voor mensen tussen de 6 en 70 jaar die door een lichamelijke beperking niet in staat zijn om staand te skiën. Deze zitski’s vergroten niet alleen de toegankelijkheid van wintersport, maar verbeteren ook de ervaring van de deelnemers door hen de kans te geven om zelfstandig en met vertrouwen van de bergen te genieten. Elke zitski wordt jaarlijks 4-6 keer gebruikt tijdens skireizen en 4-8 keer bij clinics in Nederland. Het begeleiden van de deelnemers wordt uitgevoerd door vrijwilligers met ruime ski-ervaring, die in een één-op-één-situatie ondersteuning bieden aan mindervaliden. 

Stichting Wintersport

Het Protest FUN(D): To help everyone ride more

Het Protest FUN(D) is opgericht door Protest Sportswear, met als doel non-profitorganisaties te steunen die het leven van mensen met een handicap, speciale behoeften, ingrijpende of levensveranderende situatie positief beïnvloeden. Elk kwartaal selecteert het Protest FUN(D) een non-profitorganisatie uit inzendingen binnengekomen via de website. Deze donatie stelt organisaties in staat om specifieke projecten te realiseren. Protest Sportswear wil hiermee bijdragen aan een wereld waarin meer mensen, ongeacht hun beperkingen, hun dromen kunnen najagen en de kracht en vrijheid van sport kunnen ervaren – geheel in lijn met hun missie: To help everyone ride more. Voor meer informatie over het merk kun je terecht op de website.


Wil je meer artikels van het skiën en snowboarden? Klik dan hier!

 van